XXXIII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.11.2021

XXXIII – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj 5. Światowy Dzień Ubogich przeżywany pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Ofiarą do skarbonki można wesprzeć działalność grup charytatywnych w diecezji.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem zawierzenia.

– Zakończył się remont popowodziowy naszego zabytkowego kościoła pw. św. Bartłomieja Ap. Teraz czekamy na komisję konserwatorską z Wydziału Zabytków i planujemy rozpoczęcie remontu całej instalacji elektrycznej w tym kościele.

– Rodziców dzieci z klas trzecich zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy świętej wieczornej w kościele.

– W przyszłą niedzielę odbędzie się przy kościele zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorego Kubusia z Wierzbanowej, podopiecznego Caritas Archidiecezji Krakowskiej, który nie chodzi i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Stanisławę Natanek i Józefę Krzysztofiak – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…