XXIX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.10.2020 XXIX – Niedziela Zwykła

– Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa. Jest to również patron naszej Szkoły Podstawowej. Msza święta w intencji Dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły o godz. 17.00;

w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;

– W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego młodzież zbierała do puszek ofiary na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która to przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych. Zebraną ofiarę w kwocie 3.580 zł przekazano w całości na konto fundacji.

– Odpowiadając na prośby Parafian przyjmujemy intencje mszalne również na drugą połowę przyszłego roku. Przypominamy, że intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Można także zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać imiona i nazwiska zmarłych na kartkach z wyraźnym zaznaczeniem, o jakie wypominki chodzi.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W związku z pandemią koronawirusa i zaostrzeniem przepisów sanitarnych informujemy, że w naszym kościele może przebywać na Mszy świętej maksymalnie 135 osób. Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii dla wszystkich wiernych. W związku z tą sytuacją uruchomiliśmy ponownie transmisję internetową z naszego kościoła. Zachęcamy również do nawiedzania świątyni poza godzinami Mszy świętych i korzystania różnych form pogłębiania wiary i świętowania Dnia Pańskiego. Nie ustawajmy też w modlitwie indywidualnej i rodzinnej o ustanie pandemii, w intencji zakażonych, a także za pracowników Służby Zdrowia. Wciąż przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią. Przypominamy, ze konfesjonały są codziennie dezynfekowane, a na stoliku z gazetami jest zawsze dostępny płyn do dezynfekcji rąk.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A przede wszystkim zdrowia i spokoju…