XXIX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.10.2023

XXIX – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj obchodzimy liturgiczną uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Województwa Małopolskiego.

Z kalendarza liturgicznego:

w sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Kanonik Tadeusz Jarzębak. Msza święta w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta;

w przyszłą niedzielę – w ramach tygodnia misyjnego będziemy gościć w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na dożywianie dzieci w Etiopii.

– W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego młodzież zbierała do puszek ofiary na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla uczniów i studentów z terenów wiejskich i z rodzin niezamożnych. Zebraną ofiarę w kwocie 6.273 zł i 5 euro przekazano w całości na konto fundacji.

– Informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych (1 XI) odprawimy Mszę świętą na cmentarzu o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej tradycyjna procesja po cmentarzu z wypominkami i modlitwami za zmarłych, a o godz. 19.00 różaniec za zmarłych również na cmentarzu. W kościele Msze święte o godz. 7.30; 9.30 i 11.00.

– Do końca listopada można zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki na kolejny rok. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać imiona i nazwiska zmarłych. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od I niedzieli Adwentu czyli od 3 grudnia.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Henryka Satołę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…