XXI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.08.2023

XXI Niedziela Zwykła

– Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity posługę Wikariusza i Katechety rozpoczyna dziś w naszej parafii ks. Łukasz Kopczyński. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej na łapanowskiej ziemi.

Świętujemy dzisiaj dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna za plony z poświęceniem przygotowanego przez mieszkańców Ubrzeży wieńca dożynkowego. Od godz. 17.00 na łapanowskim rynku tradycyjne dożynki połączone z widowiskiem muzycznym, na które zapraszają Stowarzyszenie „Przyjazna Wolica” oraz Centrum Kultury z Łapanowa. Szczegółowy program na plakatach i stronach internetowych.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

Tydzień temu przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę w intencji parafii. Szczególne podziękowanie wyrażamy naszym Strażakom, którzy przybyli wraz z pocztami sztandarowymi, a także służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu, osobom niosącym feretrony i insygnia, dzieciom w strojach komunijnych i sypiącym kwiaty na procesji.

– Od piątku (01.09) powraca normalny porządek Mszy świętych, czyli:

  • W dni powszednie o godz. 6.30; 7.00 i 18.00.
  • W niedziele o godz. 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.

Przypominamy, że Msze święte poranne w tygodniu oraz wieczorne w niedziele odprawiamy w starym kościele.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. W sobotę odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00, na które zapraszamy szczególnie członków Róż Różańcowych.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Janinę Jacewicz – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…