XVII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.07.2023 XVII – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

w przyszłą niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli do skarbonki ofiarę na zakup środków transportu przez organizację MIVA Polska. Zebrano w sumie 2690 zł, 15 euro oraz 5 dolarów australijskich i przekazano na konto fundacji.

– W piątek z racji pierwszego w miesiącu spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

– Piesza Pielgrzymka Krakowska do Częstochowy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” odbędzie się w dniach od 5 do 11 sierpnia. Grupa Gdowska wyruszy 5 sierpnia br. po Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej. Zapisy na pielgrzymkę w salkach na wikarówce od 31 lipca do 4 sierpnia w godz. od 18.45 do 20.00. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w Sanktuarium w poniedziałek 31 lipca br. o godz. 18.40. Więcej informacji na stronie internetowej Sanktuarium.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych jest do nabycia sierpniowy numer Stasia.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów… Szczęść Boże