XII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.06.2023

XII Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

w czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w nowym kościele o godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy wieczornej.

– Wczoraj młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania przez posługę J.E. Ks. Bpa Roberta Chrząszcza. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różny sposób przyczynili się do właściwego i godnego przebiegu uroczystości. Rodzicom kandydatów do bierzmowania dziękujemy za „dar ołtarza”, którym będzie komplet obrusów ołtarzowych do zabytkowego kościoła.

– W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy świętych w tygodniu o godz. 6.30 i w niedziele o godz. 12.30. Pozostałe Msze święte bez zmian. Wieczorne Msze święte w niedziele będziemy w wakacje odprawiać ponownie w starym kościele.

– Decyzją Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego ks. Wikariusz Sławomir Chwałek z dniem 1 lipca br. zostaje proboszczem w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Świnnej Porębie koło Wadowic, a na jego miejsce został mianowany ks. Łukasz Kopczyński z Tenczynka. Msza święta dziękczynna za 2 lata posługi ks. Sławomira w naszej parafii zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną z listy ks. Proboszcza od godz. 8.30. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00. Odwiedziny chorych z listy ks. Sławomira będą w przyszłą sobotę od godz. 8.30.

– Intencje mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować od pierwszej niedzieli września br.

– Centrum Kultury Gminy Łapanów zaprasza na letnie spotkania w Domach Kultury. Wakacyjny grafik zajęć muzycznych, plastycznych, animacyjnych i wyjazdów został przedstawiony na stronie internetowej każdego Domu Kultury. Szczególnie zapraszamy już w ten poniedziałek i wtorek osoby lubiące śpiewać na kolejne darmowe warsztaty muzyczne z Izą Mytnik do Domu Kultury w Łapanowie. Warsztaty trwają od 9:00 do 16:00.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy udanego i bezpiecznego wypoczynku…