X Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.06.2023

X Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienieśw. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. W ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania udział w tym nabożeństwie biorą obowiązkowo wszyscy kandydaci z klas ósmych, a figurę MB Fatimskiej podczas procesji poniosą wyznaczone spośród nich osoby;

w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe z aktem wynagrodzenia, za odmówienie którego można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

– W ubiegły czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i scholi, pocztom sztandarowym, osobom niosącym chorągwie, feretrony, insygnia i baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i w strojach komunijnych. Strażakom dziękujemy za niesienie figury MB Fatimskiej, asystę przy Najświętszym Sakramencie i pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. W ramach Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe  z procesją wokół kościoła dziś o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy świętej o godz. 18.00. W czwartek zakończenie Oktawy, poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

– W tym tygodniu zakończono układanie nowych alejek na cmentarzu. Prace zostały sfinansowane w całości z opłat za miejsca na groby.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Marię Porabik – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…