VIII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.02.2022

VIII – Niedziela Zwykła

 

– Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Jak zapowiadaliśmy, po Mszach świętych Druhowie OSP z Łapanowa kwestują przed kościołem na rzecz Rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w ubiegłym tygodniu. W związku z tym w naszej parafii zapowiadana w komunikacie Rady Stałej KEP zbiórka do puszek na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem na Ukrainie będzie miała miejsce w Środę Popielcową. Natomiast jeżeli ktoś ma życzenie już dziś złożyć ofiarę na ten cel, może ją złożyć do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła;

– Do akcji pomocy poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie dołącza się również społeczność Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego poprzez zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów żywnościowych i higienicznych. Szczegóły w gablotce.

– Dzisiaj również rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed okresem Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 17.00 zakończona dziesiątkiem różańca w intencji o ustanie wojny i pokój na Ukrainie oraz pojednanie między narodami. Zapraszamy po południu na chwilę adoracji rodziny z całej naszej wspólnoty parafialnej. Natomiast w poniedziałek i wtorek adoracja od 7.30 do 17.00 po 45 minut przez rodziny naszej parafii w miarę możliwości wg. następującego porządku:

od godz. 7.30 Boczów;

od godz. 8.15 Brzezowa;

od godz. 9.00 Grabie;

od godz. 9.45 Kępanów;

od godz. 10.30 Kobylec;

od godz. 11.15 Lubomierz;

od godz. 12.00 Łapanów (Kotówka i Wymysłów);

od godz. 12.45 Łapanów (pozostałe rejony);

od godz. 13.30 Ubrzeż;

od godz. 14.15 Wieruszyce;

o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;

od godz. 15.15 Wola Wieruszycka;

od godz. 16.00 Wolica.

– W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00; 9.30; 17.00 i 18.30. Posypanie głów popiołem będzie również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Środa Popielcowa rozpoczyna w naszej Archidiecezji okres Komunii świętej wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które będziemy odprawiać:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i w niedziele o godz. 15.30. Muzyczna Droga krzyżowa w piątki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych zamiast na spotkanie, przychodzą na dowolne nabożeństwo drogi krzyżowej. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Jeżeli ktoś jest zakażony lub na kwarantannie i nie może przyjąć księdza do domu, to prosimy o informację. W sobotę po południu o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Bóg zapłać za obecność i konstruktywną rozmowę. Przypominam, że ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza można składać na tacę, przelewać na konto parafii lub wpłacać u swojego sołtysa.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest Mały Gość Niedzielny, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Janinę Zając – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…