VI Niedziela Wielkanocna

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

  • Jutro, czyli w poniedziałek 18 maja, przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Z wiadomych przyczyn, większość obchodów organizowana jest głównie w mediach. Także nasza Archidiecezja zaprasza do udziału w tych wydarzeniach, szczególnie poprzez transmisje w Telewizji Polskiej. Dzisiaj Msza święta z Wadowic o godz. 10:30 na której ks. Proboszcz jako wadowiczanin reprezentuje parafię. Jest też koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II o godz. 13:00. Natomiast jutro, w dniu urodzin, zapraszamy na Msze św. o godzinie 12.00 w naszym kościele. Za przyczyną św. Jana Pawła II będziemy się modlić o pomyślność dla naszych rodzin. Zapraszamy też do udziału w Mszy świętej z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach o godz. 17:00, a po niej do obejrzenia koncertu „Santo Subito”. O godz. 20:00 będzie transmitowane przemówienie papieża Franciszka. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie. Zapraszamy do udziału i do modlitwy za przyczyną Naszego Ojca Świętego.
  • Zapraszamy serdecznie na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17.30

W poniedziałek, wtorek, środę. czwartek przypadają  dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Tradycyjnie we wszystkich wioskach będzie Msza św., modlitwy o urodzaje i procesje z poświęceniem pól. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Zachęcamy gorąco do udziału w tych nabożeństwach.

  • Harmonogram nabożeństw: (przeczytać)
  • Przypominamy, że według najnowszych postanowień, zmieniły się zasady ograniczeń epidemicznych dotyczące kościołów. Od dzisiaj w naszym kościele we Mszach świętych oraz w nabożeństwach w niedziele i w dni powszednie może uczestniczyć maksymalnie 72 osób jednocześnie. Na chórze limit wynosi 12 osób. Cieszymy się ze zwiększających się możliwości fizycznego udziału w Mszach świętych, bo jest to pełen nadziei znak stopniowego powracania do normalności. Jednocześnie ciągle prosimy o wyrozumiałe i cierpliwe przestrzeganie ograniczeń. Łamanie ich jest nadal zagrożone grzywną.
  • Prosimy także o zachowywanie wszystkich innych zaleceń, które wypisane są na drzwiach kościoła, a  które dotyczą uczestnictwa w nabożeństwach. Przypominamy, że trwa ciągła transmisja internetowa z naszej świątyni. Jesteśmy wdzięczni za kierowane do nas dobre słowa oraz za liczne i regularne wpłaty na bieżące utrzymanie kościoła przelewane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Ks. Robert zaprasza rodziców  dzieci komunijnych na spotkanie  w  środę 20 maja: o godz. 17.00 klasa 3a i 3b    i o 18.45 klasa 3c i 3 z Grabia.

 

PRASA KATOLICKA

 

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Bardzo dziękuję Pani Elżbiecie Kukli i jej mężowi za dekorację na Fatimę i uroczystości związane z rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Bóg zapłać. Bardzo dziękuję Pani  Annie Satoła za pielęgnację rabaty i zasadzenie kwiatów .  Życzymy dobrego tygodnia.