V Niedziela Zwykła

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

  • W Poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki dziewicy
  • W wtorek wspomnienie. NMP z Lourdes – modlimy się w tym dniu w intencji chorych i wszystkich opiekujących się chorymi.
  • W czwartek na 17.00 zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami. Poświęcenie książeczek
  • W piątek świętych Cyryla i Metodego, biskupów, patronów Europy. W tym tygodniu III piątek miesiąca. Wieczorem Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek o 15.00 próba scholii. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Liturgicznej służby Ołtarza Ministrantów i Lektorów, o godz. 18.00 – Spotkanie Grupy Apostolskiej, o 20.00 spotkanie Kręgu Biblijnego
  • Powstał Parafialny Zespół Caritas, czekamy na akt założycielski.
  • Dzisiaj po Mszy św. można zobaczyć paramenty liturgiczne, które zasłały pozłocone. Są to kielich do odprawiania wraz z patenami, puszki na komunikanty, monstrancja, korona Matki Bożej, gong, pateny, dzwonki, kustodie, relikwiarz, klucze do tabernakulów, sygnaturka. Obecnie w pracowni są lichtarze, krzyże pasyjki i świeczniki sakramentki. Jest też korpus Chrystusa, który był w szczątkach a wisiał na krzyżu w rynku Łapanowa.
  • Dzisiaj jest też otwarty zabytkowy kościół po Mszach św. I można zobaczyć pięknie odnowioną polichromię prezbiterium, jak też zrobiony podest pod ołtarz i ambonę, oraz lampy wieczne i sygnaturkę. Ciągle czekamy na rozpoczęcie prac elektrycznych. Koszt tych prac około 150 tyś. Zostały już zrobione przyłącza do kościoła. Wszystkim składającym ofiarę na tacę lub wpłacającym na konto bardzo dziękuj. Niech piękno naszych świątyń będzie wyrazem naszej wiary, ale także majestatu złożonego Bogu.
  • Jeszcze ze spraw gospodarczych to dotychczasowe szkło z cmentarza zostawało brane gratisowo. Teraz musimy zapłacić 200 zł, za tonę. Na cmentarzu w kontenerze jest ok 15 ton szkła. Bóg zapłać wszystkim którzy troszczą się o parafię. Bóg zapłać za składkę. Niech w składce na tacę nie zabraknie nikogo, a wdowi grosz  niech wróci do Was w postaci miłości Boga i jego błogosławieństwa. Bóg zapłać.

 

PRASA KATOLICKA

 

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

INNE

 

Można nabyć książkę kompendium wiedzy o przeszłym Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim Prymasie Tysiąclecia. Cena 10 zl. Wszystkim niech Bóg błogosławi w nowym tygodniu.