Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.01.2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

– Dzisiaj pierwszy dzień Nowego Roku i zarazem Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przypada 56. Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach zwłaszcza teraz wobec trwającej już tak długo wojnie w Ukrainie. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kalendarza liturgicznego:

w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjne święto Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła.

w przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego.

– Po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Bóg zapłać mieszkańcom Boczowa i Brzezowej za życzliwe przyjęcie i wszelką pomoc w poznawaniu tradycyjnych tras kolędowych. Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

02.01.2023 (poniedziałek) – ks. Sławomir: Wymysłów – prawa strona od góry od Państwa Rogowskich do Państwa Kukla (od godz. 8.30);

03.01 (wtorek) – ks. Proboszcz: Wymysłów – prawa strona od Państwa Drożdż do Państwa Sionko (od godz. 13.00);

04.01 (środa) – ks. Proboszcz: Łapanów – domy za rzeką (od godz. 13.00)

05.01 (czwartek) – ks. Sławomir: Wymysłów – lewa strona od Państwa Pietroń do Państwa Stanisława i Zofii Apostoluk (od godz. 14.00);

07.01 (sobota) – ks. Sławomir: Wymysłów – lewa strona od góry od Państwa Knap-Szymakowicz do Państwa Grzegorza i Marty Apostoluk oraz

ks. Proboszcz: Łapanów – od wikarówki do Państwa Długosz (od godz. 8.30);

09.01 (poniedziałek) – ks. Sławomir – Łapanów od figury Matki Bożej do Ośrodka Zdrowia i z powrotem (od godz. 13.00)

10.01 (wtorek) – ks. Proboszcz – Łapanów – od dawnego posterunku Policji

do Państwa Roj (od godz. 13.00)

11.01 (środa) – ks. Proboszcz – Łapanów – Kolonia Nauczycielska (od godz. 14.00)

12.01 (czwartek) – ks. Sławomir – Łapanów – Domy Nauczycielskie stary

i nowy (od godz. 15.00)

13.01 (piątek) – ks. Proboszcz – Łapanów – od Państwa Sotoła do Państwa Musiał – koło Ośrodka Zdrowia (od godz. 13.00)

14.01 (sobota) – ks. Proboszcz – Kotówka cz. I – od Państwa Dyrdał do Państwa Filipowskich (od godz. 8.30) oraz ks. Sławomir – Kotówka cz. II – od Państwa Karteczka do Pani Stanisławy Babral (od godz. 8.30)

– W tym miesiącu pierwszy piątek przypada w święto Trzech Króli. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy świętej. Nie będzie spotkania formacyjnego dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. W sobotę po południu o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Jak co roku Parafia Łapanów wraz z Centrum Kultury Gminy Łapanów serdecznie zapraszają solistów, instrumentalistów, chórzystów i zespoły wokalne na Koncert Kolęd do Domu Kultury w Łapanowie w Święto Trzech Króli na godzinę 18:00. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Kultury w Łapanowie, Tarnawie i Sobolowie. Liczymy na to, ze wraz z występującymi cała sala wypełni się dźwiękami polskich kolęd.

– Pomódlmy się za wszystkich zmarłych w ubiegłym roku Parafian… Dobry Jezu, a nasz Panie…

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku…