Święto Świętej Rodziny z Nazaretu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.12.2023

Święto Świętej Rodziny z Nazaretu

– Dzisiaj święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i zarazem ostatni dzień roku 2023. Po Mszach świętych dopołudniowych uroczyste błogosławieństwo dzieci. Po południu o godz. 16.15 tradycyjne nieszpory z suplikacjami i uroczystym Te Deum. Po nabożeństwie o godz. 17.00 Msza święta dziękczynna za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Po Mszy świętej zapraszamy na cmentarz, gdzie odmówimy różaniec za zmarłych, szczególnie za tych, którzy odeszli od nas w tym roku.

– Jutro pierwszy dzień Nowego Rokui zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przypada 57. Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, zwłaszcza teraz wobec trwającej już tak długo wojnie w Ukrainie i w Ziemi Świętej.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjne święto Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Przed Mszami ministranci będą rozprowadzać saszetki z kredą i kadzidłem do poświęcenia.

w przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego.

– Po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczęła się wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Bóg zapłać mieszkańcom Lubomierza i Kępanowa za życzliwe przyjęcie i wszelką pomoc w poznawaniu tradycyjnych tras kolędowych.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

02.01 (wtorek): ks. Proboszcz – Wola Wieruszycka – od Państwa Zdebskich do Pana Kazimierza Szostaka (w Wieruszycach);

03.01 (środa): ks. Łukasz – Wieruszyce – od Państwa Gawełda;

04.01 (czwartek): ks. Proboszcz – Ubrzeż – od Państwa Matras do Państwa Żurek;

08.01 (poniedziałek): ks. Proboszcz – Lubomierz – od Pani Doroty Łosiowskiej do Państwa Wlazło;

09.01 (wtorek): ks. Proboszcz – Kępanów – od Państwa Trzos do Państwa Kuś;

10.01 (środa): ks. Łukasz – Wolica – od Państwa Węglarz (piekarnia) do Państwa Nowak;

11.01 (czwartek): ks. Proboszcz – Ubrzeż – od Państwa Król do Państwa Kuśnierz (od godz. 14.00);

12.01 (piątek): ks. Proboszcz – Podwolica – od Państwa Kwarciak do Państwa Kotfisz (od godz. 14.00);

13.01 (sobota): ks. Łukasz – Wolica – od Państwa Geraszek k. Wymysłowa do Państwa Nowak;

Kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00. Bardzo prosimy w miarę możliwości podjechać po księży i ministrantów na plebanię.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej. W sobotę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, po południu o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Jak co roku Parafia Łapanów oraz Centrum Kultury Gminy Łapanów zapraszają wszystkich miłośników pięknych i tradycyjnych kolęd na specjalny koncert, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 6.01 o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie. Na scenie wystąpią utalentowani soliści, chóry i zespoły instrumentalne, którzy przygotowali niezapomniane wykonania najpiękniejszych kolęd. Nastrojowa muzyka, zdolni artyści i świąteczna sceneria stworzą wyjątkową atmosferę, w której łatwo będzie zanurzyć się w tradycji i wyciszyć się od codziennych trosk. To dobry czas by zobaczyć i posłuchać naszych lokalnych wykonawców na żywo. W koncercie kolęd uczestniczą zarówno młodzi, jak i starsi, a także całe rodziny. Jest to doskonała okazja, aby spotkać się i dzielić się radością. Niech ta łapanowska tradycja związana ze świętem Trzech Króli wprowadzi nas w pełnię radości i spokoju w tym wyjątkowym okresie.

– Pomódlmy się za wszystkich zmarłych w tym roku Parafian… Dobry Jezu, a nasz Panie…

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku…