Ogłoszenia duszpasterskie / 24.09.2017r. /

24.09.2017r.  –  25  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 18.00 ( stary kościół )

Od przyszłej niedzieli przez cały sezon jesienno – zimowy Msza św. wieczorna w niedzielę i w dni powszednie będzie o godz. 17.00

Kalendarz liturgiczny :

Poniedziałek : Wsp. Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

Wtorek : Wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana

Środa : Wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana

Czwartek : Wsp. św. Wacława, męczennika

Piątek : Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Sobota : Wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszach św.

W przyszłą niedzielę w Gdowie Mszą św. o godz. 14.00 rozpocznie się przygotowanie narzeczonych do zawarcia Sakramentu Małżeństwa i trwać będzie przez 4 kolejne niedziele. Zachęcamy do skorzystania tych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć ten Sakrament.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w starym kościele odprawimy pierwsze nabożeństwo różańcowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc październik. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku Papieskie Stowarzyszenie – Pomoc Kościołowi w potrzebie – organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wykorzystanie tego niby bezwartościowego złomu, może jednak pomóc i uszczęśliwić wielu ludzi. Przychody z tej akcji pomogą zakupić nowoczesne inkubatory do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zachęcamy więc do takiej zbiórki i w naszej parafii.

Od dzisiaj do 3 października, nie później, prosimy zwozić do ogrodu obok plebani zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Nasza Scholka „Perełki Niepokalanej ” w tym roku ma swoje 20 urodziny. Dwadzieścia lat to długi czas, przez który przewinęło się wiele uczestników Scholki. W związku z tak szczególną rocznicą zapraszamy dziewczynki naszej parafii do wstąpienia w szeregi Scholki. Wiemy, że wiele dzieci ma dużo zajęć, jednak śpiew w liturgii jest czymś więcej niż dodatkowym zajęciem. To jest przygotowanie do przeżywania Eucharystii całej naszej wspólnoty parafialnej. Perełki Niepokalanej są całym naszym dziełem, dlatego jeszcze raz zachęcamy dziewczynki do wstąpienia w jej szeregi.

Działająca w naszej parafii Grupa Apostolska gromadząca dzieci i młodzież zaprasza do udziału w spotkaniach w każdą sobotę o godz. 18.00.

Niedawno powstała Grupa Modlitewna im. Ks. Jana Leona Ziółkowskiego zaprasza 1 października czyli w przyszłą niedzielę na spotkanie przy ognisku o godz. 18.00 obok wikarówki.

INTENCJE  MSZALNE

II         –  + Renata Łabuda od męża Roberta z dziećmi

1 X – Niedziela

7:30   –  Dziękczynno-błagalna w 10 r. ślubu Marka i Teresy Góral

9:30   –  + Tadeusz Bolak 16 r. śm.

II         –  + Władysław Wąsowicz wsp. rodziców, braci siostry

11:00 –  Dziękczynna w 10 r. ślubu Grzegorza i Marty i o bł. Boże