Ogłoszenia duszpasterskie / 12.10.2014r. /

12.10.2014r. – 28 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00 ( Stary Kościół )

Różaniec : 16.30

—————————————————————————————————————————–

Kalendarz liturgiczny :

Poniedziałek : Wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

W tym dniu o godz. 17.00 ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie mieszkańców Grabia, których prosimy o przyozdobienie kwiatami Figury Matki Bożej i poniesienie w procesji. O godz. 16.30 będzie normalnie nabożeństwo różańcowe, szczególnie dla dzieci.

Wtorek : Wsp. św. Kaliksta I, papieża, a także św. Małgorzaty Alacque

Środa : Wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Czwartek : Wsp. św. Jadwigi Śląskiej

Piątek : Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Sobota : Święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, tydzień modlitw za misje i misjonarzy.

——————————————————————————————————————————-

Prace na cmentarzu :

365 rodzin złożyło w kopertach ofiarę w kwocie 48.220 zł.

1 rodzina złożyła – 5.000 zł

1 rodzina złożyła – 3.000 zł

2 rodziny złożyły po – 1.000 zł

Trzech właścicieli Firmy „System – Drób” z Lubomierza złożyło po 5.000 zł. Za co składam serdeczne „Bóg zapłać”.

I czekamy na ofiary od pozostałych rodzin.

—————————————————————————————————————————–

Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w czwartek 16.10.2014r. o godz. 18.15 w salce na wikarówce.

—————————————————————————————————————————–

Dziś w niedzielę papieską i przyszłą Młodzież Grup Apostolskich naszej parafii z okazji Dnia papieskiego sprzedawać będzie książki religijne, modlitewnik filmy DVD, audiobooków, różaniec, Broń duchowa Ojca Pio i inne. Uzyskane środki młodzież pragnie przeznaczyć na wyposażenie swojej sali na spotkania w wikarówce.

—————————————————————————————————————————–

„Talita Kum” to zespół muzyki religijnej tworzony przez młodych ludzi, którzy swoją muzyczną posługą chcą wyśpiewać wszystkim jak wielki jest nasz Bóg. Działając wspólnie od ponad dwóch lat podróżują po polskich parafiach, głosząc radość płynącą z oddawania czci Bogu swoich możliwości i umiejętności każdego dnia. W 2013 roku zespół zwyciężył w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej. W przyszłą niedzielę zespół ten będzie śpiewał na wieczornej Mszy o godz. 17.00 w nowym kościele a po Mszy św. będzie koncertował

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

—————————————————————————————————————————–

W tym roku mija 15 lat od naszej parafialnej pielgrzymki do Rzymu, by dziękować Papieżowi Janowi Pawłowi II za patronat nad Zespołem Szkół w Łapanowie. Spotkanie z Ojcem Świętym – tego nie da się zaciemnieć. „Pamiętam te ścieżki, którymi wędrowałem z Niegowici do Łapanowa. Zaznaczcie mi je. ” Z tego spotkania z Ojcem Świętym zrodził się Szlak Papieski z Niegowici do Łapanowa. Potem zrodziły się Rajdy papieskie tym szlakiem, gromadząc tysiące uczestników, I pomnik Ojca Świętego przy Zespole Szkół. Dziś po 15 latach, w roku kanonizacji Św. Jana Pawła II, chcemy upamiętnić Jego obecność wśród nas.

W sobotę o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za kanonizację Św, Jana Pawła II w starym kościele, po czym w Kobylcu na skrzyżowaniu obok dworku państwa Szklarzewiczów poświęcimy pamiątkowa tablicę poświęconą Św. Janowi Pawłowi II obecnemu wśród nas.

Na Mszę św. i poświęcenie tablicy zaprasza Ks. proboszcz, organizator pielgrzymki do Rzymu, były dyrektor Zespołu Szkół pan. Jan Wójcik, pomysłodawca tej tablicy pamiątkowej i uczestnicy tej pielgrzymki.

ZAPRASZAMY  –  Sobota  –  godz. 17.00

—————————————————————————————————————————

INTENCJE MSZALNE
13 X – poniedziałek
6:30 – + Waleria Zając od córki Wioletty
7:00 – + Kazimierz Janus od brata Romana z rodziną
17:00 – W 9 rocznicę ślubu Joanny i Pawła dziękcz. i o bł. Boże
II – Dziękczynna i o zdrowie
III – + Edward Góral z ok. imienin od syna Janusza z rodziną

14 X – wtorek
6:30 – + Maria Paszkot od wnuka Łukasza
7:00 – + Mieczysław Nowak od syna Piotra z rodziną
II – + Kazimierz Bukowiec i za uczestników pogrzebu
17:00 – + Kazimierz Janus od brata Stanisława z rodziną

15 X – środa
6:30 – + Edward Góral od Marii Długosz
7:00 – + Zygmunt Dedio od córki Danuty z rodziną
17:00 – + Mieczysław Nowak od wnuczki Małgorzaty z rodziną
II – + Helena Irzyk od syna Roberta z rodziną

16 X – czwartek
6:30 – + Stanisław Rożen od wnuczki Natalii
7:00 – + Edward Góral od Adama Koguta z rodziną
II – + Halina Dedio 2 r. śm. wsp. męża Stanisława
17:00 – + Mieczysław Nowak od wnuka Michała z rodziną
II – + Helena Irzyk od wnuka Bogusława z rodziną

17 X – piątek
6:30 – + Maria Paszkot od kuzynki Stanisławy Grzyska z rodziną
7:00 – + Waleria Zając od wnuczki Natalii z mężem i synem
17:00 – + Mieczysław Nowak od wnuczki Agnieszki z rodziną
II – + Helena Irzyk od wnuka Tomasza z rodziną

18 X – sobota
6:30 – + Helena Irzyk od rodziny Kopaniców
7:00 – + Mieczysław Nowak od Roberta Wirtel z rodziną
17:00 – + Kazimierz Janus od syna Mirosława z rodziną
II – + Aleksander Łapczyński od siostrzeńca Pawła
17:00 – Stary Kościół – Dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II

19 X – niedziela
7:30 – + Stanisław Hajduk 2 r. śm.
9:30 – + Jan Stalmach wsp. Anielę i Walentego Bugajskich
II – + Jan Zdebski 11 r. śm.
11:00 – + Wiktoria Młyńska 1 r. śm. wsp. męża Józefa
II – + Zbigniew Banaś 11 r. śm.
12:30 – + Mikołaj Apostoluk, żona i dzieci
17:00 – + Zofia i Józef Węglarz