Ogłoszenia duszpasterskie / 11.06.2017r. /

11.06.2017r.  –  UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 18.00 (stary kościół )

Litanie do Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy św. wieczornej.

Dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kto tego jeszcze nie dokonał, ma jeszcze czas, aby dzisiaj dopełnić tego obowiązku.

We wtorek : wsp. św. Antoniego z Padwy

W tym dniu o godz. 18.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. W szczególny sposób zapraszamy Młodzież Gimnazjum, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania, a także ich rodziców i wychowawców. Młodzież i rodzice poniosą w procesji Figurę Matki Bożej Fatimskiej.

W środę : wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

W czwartek : UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA  I  KRWI  CHRYSTUSA  –  B O Ż E    C I A Ł O

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – Uroczysta Suma z procesją do 4 ołtarzy oraz wieczorem o godz. 18.00 w starym kościele.

Mszy św. o 12.30 nie będzie. Zapraszamy na Uroczystą Sumę całą parafię. Pamiętajmy, że udział w tej uroczystości jest naszym publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Zapraszamy więc całe rodziny : dzieci do sypania kwiatów, małych chłopców z dzwonkami, dzieci komunijne, koniecznie w strojach komunijnych, dzieci przeżywające I rocznicę Komunii św., pozostałe dzieci, młodzież, ministrantów i lektorów, scholę, chór parafialny, strażaków, Róże Żywego Różańca. Prosimy Policję i Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Prosimy również o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Poniesiemy w procesji feretrony i sztandary, a Figurę Matki Bożej Fatimskiej niech poniosą rodzice dzieci komunijnych.

Po Bożym Ciele odprawiać będziemy Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała, o godz. 18.00 – Msza św. i procesja wokół kościoła. Zapraszamy też do licznego udziału w tej Oktawie.

W sobotę: wsp. św. Alberta Chmielewskiego, zakonnika

W sobotę i niedzielę na stadionie Piasta w godz. od 9.00 – 17.00 odbywać się będzie dziecięcy turniej piłkarski zorganizowany przez Fundację Charytatywną „Drużyna Chrystusa”. Występować będzie 24 drużyny i wszyscy będą zwycięzcami. W czasie turnieju będzie też wiele atrakcji, loterie fantowe i inne. Celem imprezy jest pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Na zakończenie w niedzielę na stadionie o godz. 17.00 będzie dla sportowców odprawiona Msza św.

W dniach od 12 do 19 lipca jest możliwość wziąć udział w pielgrzymce samolotowej w stulecie objawień w Portugalii i Hiszpanii. Informacje u ks. proboszcza.

Jest tez możliwość zapisu na 10 dniowe wczasy do Chorwacji w dniach od 10 do 19 lipca. Przejazd autokarem. Bliższe informacje u ks. proboszcza.

W dniach od 6 do 11 sierpnia organizowana jest 33 piesza pielgrzymka krakowska na Jasną Górę – zapisy w parafii i w Gdowie.

24/2017

Tomasz Drożdż, syn Anny Drożdż zam. w Kobylcu oraz Ewelina, córka Jerzego i Anny Bajer zam. w Wiśniowej

25/2017

Michał Dziedzic, syn Aleksandra i Agaty Kaczmarczyk zam. w Wolicy oraz Anita Szumańska, córka Stanisławy i Renaty Karwala zam. w Rzezawie

26/2017

Michał Gęślak, syn Jana i Marii Karpała zam. Pierzchów 138 oraz Sylwia Niedźwiedź, córka Jerzego i Bernadetty Burnos zam. Grabie 129

27/2017

Jacek Knap, syn Stanisława i Heleny Knap zam. Łapanów 119 oraz Magdalena Paszkot, córka Stanisława i Haliny Turakiewicz zam. Brzezowa 74

28/2017

Łukasz Probierz, syn Andrzeja i Lidii Banyś zam. w Bolesławiu oraz Joanna Daciw, córka Krzysztofa i Jolanty Ćwiek zam. w Łapanowie

29/2017

Adam Woźniak, syn Stanisława i Wandy Włodarczyk zam. Kraków oś. na Wzgórzach oraz Justyna Leśniak, córka Stanisława i Bernadety Chramiec zam. Grabie 77

30/2017

Mariusz Kapera, syn Stanisława i Marii Woźniak zam. Szyk 31 oraz Marta Janiczek, córka Zdzisława i Urszuli Bzdyl zam. w Łapanowie

INTENCJE  MSZALNE

12 VI – poniedziałek

6:30   –  + Andrzej Leśniak 4 r. śm.

7:00   –  + Janina Łaciak od chrześnicy Barbary z rodziną

18:00 –  + Marian Sutor od młodzieży LO Żegocina

13 VI – wtorek

6:30   –  + Marian Sutor od sąsiadów Ziółkowskich

7:00   –  + Telesfor Głowacki 10 r. śm.

18:00 –  W intencji Bierzmowanych

II         –  + Jan Bujak z ok. imienin

III        –  + Marianna i Marian Tabak

14 VI – środa

6:30   –  + Jan Zdebski 3 r. śm. wsp. żonę Kazimierę

7:00   –  + Marian Sutor od emerytów ZS im. Jana Pawła II

18:00 –  + Emilia Pajorska

15 VI – czwartek : Boże Ciało

7:30   –  + Waleria Zając 3 r. śm. wsp. syna Zbigniewa

9:30   –  + Teresa Węglarz od emerytów ZS im. Jana Pawła II

11:00 –  Za parafian

II         –  W int. dzieci rocznicy I Komunii św.

18:00 –  + Aniela i Józef Wojas

16 VI – piątek

6:30   –  + Jerzy Sutor od chrześniaka Artura

7:00   –  + Anna Cichańska od córki Stanisławy z rodziną

18:00 –  + Teresa Węglarz od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

17 VI –  sobota

6:30   –  + Władysław Koczur 10 r. śm. od wnuczki z rodziną

7:00   –  + Teresa Węglarz od bratowej Teresy z rodziną

18:00 –  Za parafian

II         –  + Anetka Hejmo 20 r. śm.

18 VI – Niedziela

7:30   –  + Czesława Kącka