Odpust Parafialny Redemptor Hominis 26.04.2020 r.

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

 

  • Dzisiaj przeżywamy odpust Parafialny. Patron nowego kościoła Redemtor hominis – Odkupiciel Człowieka. Sumę odpustową odprawi i kazania w tym dniu wygłosi ks. profesor dr hab. Krzysztof Gryz – pracownik naukowy UPJP II w Krakowie. Ks. prof. Jest też kanonikiem Kapituły Kolegiackiej św. Anny w Krakowie. Msze  św. w tym dniu 7.30., 9.30,11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

W kalendarzu liturgicznym:

  • Środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora K-ła. Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • Piątek – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00 Modlimy się za ludzi pracy, pracodawców, przedsiębiorców. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Rozpoczęcie nabożeństw majowych do NMP o godz. 17.30.
  • Sobota – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Dzień szczególnej modlitwy za Ojczyznę, Prezydenta i Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, Posłów i Senatorów, Sędziów, Samorządowców o dary Ducha Świętego dla nich i świadomość moralną za podejmowane decyzje dla dobra Polaków i całej Ojczyzny.Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym: 7.30,9.30,11.00,12.30,18.00 Nie ma wyjazdu do chorych z posługą sakramentalną.
  • Na każdej Mszy św. oraz nabożeństwie może uczestniczyć wewnątrz świątyni 45 osób. Uczestniczymy w części zasadniczej kościoła,  kaplicy Matki Bożej Fatimskiej w przedsionku kościoła i na chórze. Konieczne jest zachowanie odległości – 2 metry miedzy uczestniczącymi, obowiązek maseczek zakrywających usta i nos.

 

PRASA KATOLICKA

 

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

INNE

 

  • Zostały wykonane z prace konserwatorskie 2 figur św. Piotra i Św. Pawła wraz z korpusem Chrystusa z krzyża z rynku. Korpus Chrystusa został umieszczony na krzyżu obok ołtarza eucharystii. Konserwatorzy nie zgodzili się, aby wrócił na swoje miejsce, ponieważ był tak zniszczony, i tyle pracy zostało włożone przez doklejenia, rzeźbienia, że czynniki atmosferyczne spowodowałyby ponowne uszkodzenia. Tak więc został on uchroniony od całkowitego zniszczenia. I umieszczony w kościele zabytkowym. Poszukujemy korpusu Chrystusa na krzyż w rynku.  Całość prac konserwatorskich to 13 tyś zł.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Parafię modlitwą i ofiarą wpłacaną na konto Parafii. Apelujemy również o oszczędne korzystanie z wody, by nie marnować tego czego może zabraknąć, a co konieczne jest do życia.
  • Bardzo dziękuję firmie Oaza Zieleni z Woli Wieruszyckiej za prace ogrodowe związane z pielęgnacją zieleni. Bardzo dziękuje panu Andrzejowi Leśniakowi za zrobienie stelażu pod chorągwie i insygnia. Bóg zapłać.

Wszystkim na ten trudny czas  epidemii, czas nawracania się, niech Bóg błogosławi  i obdarza zdrowiem w nowym tygodniu. Szczęść Boże.


UWAGA!!!

        Ograniczenia w ilości osób obecnych na Mszach świętych i działaniu kancelarii od 20.04.2020 2020

     PILNE !!!

NAJNOWSZE PRZEPISY RZĄDOWE

Z DNIA 20.04.2020 NAKAZUJĄ,

ŻE NA MSZACH ŚWIĘTYCH MOŻE BYĆ OBECNYCH

NIE WIĘCEJ NIŻ 45 OSÓB

 

DLATEGO KOŚCIÓŁ BĘDZIE OTWIERANY

5 MINUT PRZED ROZPOCZĘCIEM MSZY ŚW.

WEJDZIE TYLKO 45 OSÓB

I KOŚCIÓŁ ZOSTANIE ZAMKNIĘTY NA CZAS MSZY ŚW. 

PIERWSZEŃSTWO BĘDĄ MIAŁY OSOBY,

KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJĘ MSZY ŚWIĘTEJ, JEŚLI BĘDĄ OBECNE.PO ZAKOŃCZENIU MSZY ŚW. KOŚCIÓŁ BĘDZIE DOSTĘPNY NA INDYWIDUALNĄ MODLITWĘ.  

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE:

KANCELARIA PARAFIALNA JEST ZAMKNIĘTA DO ODWOŁANIA

WSZELKIE SPRAWY, 

NAJBARDZIEJ PILNE,

ZWŁASZCZA POGRZEBOWE,

PROSZE DZWONIĆ POD NUMER:

Tel.14 685-35-14                    kom.+48 889-107-343