Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

 • Dzisiaj niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”.
 • Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 • Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Drugi dzień świąt. Msze Święte w naszym kościele tak jak w niedzielę tj. 7.30;9.30:11.00.12.30,18.00 
 • W środę Msza Święta zbiorowa i nieustająca nowenna do naszej Patronki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
 • Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ze stolika z gazetami będzie można zabrać modlitewnik do Bożego Miłosierdzia.
 • Codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 • Dziękujemy za tak liczny udział w Triduum Paschalnym przez transmisję internetową z  naszego kościoła. Tutaj chcę  bardzo podziękować Pawłowi i Wojciechowi Łosiowskim za  zainicjowanie i ofiarowanie  łącza internetowego w raz z kamerą i instalacją.  „Bóg zapłać” Firmie  Fiberlink za światłowód i sygnał. Firmie Media System Panu Andrzejowi Szklarzewiczowi za instalacje i ciągły nadzór.  ‘Bóg zapłać”  Panu Markowi Sobczykowi za ciągłą troskę nad stroną parafii.
 • Dziękujemy  za każde słowo otuchy, za życzliwe maile i smsy. Dziękujemy również za spontaniczne wpłaty datków w różnej wysokości. Coraz więcej osób wpłaca ofiary na konto parafialne, co pozwala regulować rachunki i płatności, choć z powodu Mszy świętych niedzielnych bez Was, nie ma tradycyjnej tacy, czyli parafia nie ma żadnych wpływów. To też wyraz wielkiego zrozumienia i odpowiedzialności za nasz kościół. Bóg zapłać.
 • Nie ustawajmy w modlitwie i w nadziei. Przyjmijmy wszystkie ograniczenia państwowe i kościelne ze zrozumieniem, gdyż służą one bezpieczeństwu naszemu i naszych najbliższych.
 • Ufamy, że wkrótce będzie znowu możliwe spotkanie w pełnym kościele, ale na razie musimy się wszyscy wykazać wielką odpowiedzialnością, by dotrwać w zdrowiu do tego czasu.
 • Zapraszamy do przeżywania tych wyjątkowych Świąt w „kościołach domowych” i w łączności ze Zbawicielem Redemtor Hominis i Świętym Bartłomiejem poprzez ciągłą transmisję  na naszej stronie internetowej: www.parafialapanow.pl

NIEDZIELA ZMARTWYCHSTANIA PAŃSKIEGO

     Msza św.  6.00; 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 15.00; 16,30; 18.00