Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.04.2023

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał !

– Tę radosną prawdę głoszą dziś dzwony naszych świątyń, głosimy i my śpiewając radosne Alleluja ! Dziś i jutro Msze święte w porządku niedzielnym. Przed Mszą wieczorną nowenna do Miłosierdzia Bożego.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia w naszej parafii Triduum Paschalnego: osobom przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański, służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu, scholi Perełki Niepokalanej, szczególne podziękowania naszym Strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim i asystę podczas procesji rezurekcyjnej.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. A za dwa tygodnie w 3. Niedzielę wielkanocną (23 kwietnia br.) będziemy świętować uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis. Sumę odpustową w intencji Parafian o godz. 11.00 odprawi i okolicznościowe kazanie wygłosi o. Eligiusz Dymowski OFM, proboszcz parafii p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie – Bronowicach.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Józefę Nędza, Ryszarda Łapczyńskiego i Łukasza Paszkota – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim radosnego świętowania i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…