Niedziela Zesłania Ducha Św.

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

 • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 9:30 uroczysty hymn do Ducha świętego. Dzisiaj kończy się w liturgii okres wielkanocny. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli ani raz być na majówce.
 • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła.

Msze Święte o godz. 7:00, 9:30 i 18:00.

 • We wtorek – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.
 • W środę – wspomnienie Świętych męczenników ks. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.  
 • W piątek – pierwszy miesiąca spowiedź rano do 6.30 i po południu od 00. 1.
 • W piątek na godzinę 15.00 zapraszamy na próbę dziewczyny ze scholii.
 • W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalna.

o  godz.17.00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP

 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – w naszej Archidiecezji kończy się okres Spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej.
 • Þ Informujemy, że zgodnie z najnowszymi przepisami ogłoszonymi w tym tygodniu, od dzisiaj został zniesiony limit ilości osób mogących uczestniczyć w Mszach świętych i nabożeństwach w kościele. Cieszymy się z tego kolejnego znaku normalizacji naszego życia, również w sferze religijnej. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje roztropność i przestrzeganie zasad dotyczących zachowywania odległości między osobami w ławkach i używania maseczek w kościele, a także dezynfekowania rąk. Jednocześnie dziękujemy za wiele serdecznych słów wsparcia oraz za wpłaty na bieżące utrzymanie kościoła przelewane na konto parafialne. Bóg zapłać.
 • Metropolita Krakowski z dniem dzisiejszym odwołuje ogólną dyspensę dla wszystkich wiernych od obowiązku udziału we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie udziela takiej dyspensy trzem grupom wiernych: osobom powyżej 65 lat, osobom z objawami infekcji oraz tym, którzy odczuwają obawę zarażenia. Pełny tekst dekretu znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej.

 

PRASA KATOLICKA

 

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

INNE

 

 • Dzisiaj jest też otwarty zabytkowy kościół po Mszach św. można zobaczyć nowy ołtarz wraz z ambonką, stolik na ampułki i paramenty liturgiczne wraz z krzesłami zabytkowymi , a także krzyż po renowacji. Koszt tego uposażenia to kwota 21 tys. złotych.  Przyszłą niedziela będzie  możliwość złożenia ofiary na ten cel. Bardzo proszę o włożenie do koperty ofiary i podpisanie jej i wrzucenie na tacę. Wszystkim składającym ofiarę na tacę lub wpłacającym na konto bardzo dziękuj. Niech piękno naszych świątyń będzie wyrazem naszej wiary, ale także majestatu złożonego Bogu.

Bardzo dziękuję Panu Kościelnemu za wykoszenie trawy wokół kościołów i budynków parafialnych. Bóg zapłać.

Dekret o odwołaniu dyspensy