Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.12.2020

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

– Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte w porządku niedzielnym i dodatkowo o godz. 14.30. W tym roku z powodu pandemii nie będzie indywidualnego błogosławienia dzieci.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników;

we czwartek – ostatni dzień roku 2020. Zapraszamy na godz. 16.00 na tradycyjne nieszpory z suplikacjami i uroczystym Te Deum. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta dziękczynna za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

w piątek – pierwszy dzień Nowego Roku i zarazem pierwszy piątek miesiąca – Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym i dodatkowo o godz. 14.30. W tym dniu przypada 54. Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.

w sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w dekorowaniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Szczególne podziękowania kierujemy również do zaangażowanych w uświetnienie Liturgii Świątecznej: dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza, scholi Perełki Niepokalanej oraz naszemu chórowi parafialnemu pod dyrygenturą p. Anny Taboła.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto. Dzięki Waszej ofiarności możliwe jest utrzymanie parafii i opłacenie rachunków.

– W zakrystii jest do nabycia styczniowy numer Stasia z koroną na święto Trzech Króli.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku…