Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.04.2023

Niedziela Palmowa

– Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczynamy „Wielki Tydzień”, czas pobożnej refleksji nad najważniejszymi wydarzeniami w historii naszego zbawienia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Jeżeli warunki na to pozwolą, uroczyste błogosławieństwo palm i procesja przed Mszą świętą o godz. 10.45. Po Mszy świętej KONKURS PALM WIELKANOCNYCH. Samodzielnie wykonane palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: najwyższa i najpiękniejsza.

– W ramach ogólnopolskiej peregrynacji gościć będziemy w naszej parafii dziś i jutro relikwie bł. Carla Acutisa, patrona internetu i Światowych Dni Młodzieży. Młodzież z klas ósmych i siódmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś na Mszę świętą o godz. 18.00 i na adorację Najśw. Sakramentu, podczas której modlić się będziemy o dojrzałość chrześcijańską i pogłębienie wiary za wstawiennictwem błogosławionego. Natomiast jutro od godz. 15.00 do 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie przy relikwiach z prezentacją życiorysu bł. Carla Acutisa dla rodzin. Dzieci szkolne zapraszamy na czuwanie przy relikwiach z prezentacją życiorysu na godz. 17.30. Peregrynację zakończymy Mszą świętą o godz. 18.00 z modlitwą zawierzenia.

– Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i dekoracje „Ciemnicy” i „Bożego Grobu”. Jeśli ktoś ma życzenie, może złożyć jeszcze ofiarę na ten cel dzisiaj podczas Gorzkich Żali.

– Okazja do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi będzie jeszcze od poniedziałku do środy od godz. 6.30 do 7.15 w starym kościele i od 17.00 do 18.00 w nowym.

 

– W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w środę od godz. 19.00 do 20.00.

Liturgia Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu w godzinach dopołudniowych Biskupi w kościołach katedralnych sprawują Mszę św. zwaną Mszą św. Krzyżma, w czasie której kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie i święcone są oleje używane do sprawowania sakramentów.

Wieczorem o godz. 18.00 w naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja indywidualna do godz. 22.00.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który starajmy się zachować.

Od godz. 7.00 wznowienie adoracji Pana Jezusa.

o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia

o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi krzyżowej

o godz. 18.00 – rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św., lecz Liturgię składającą się z następujących części:

*Liturgia Słowa;

*Adoracja Krzyża;

*Komunia Święta;

Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do „Grobu Pańskiego” i całonocna adoracja przez rodziny naszej parafii w miarę możliwości wg. następującego porządku:

od godz. 21.00 Kępanów;

od godz. 22.00 Kobylec;

od godz. 23.00 Lubomierz;

od godz. 24.00 Łapanów;

od godz. 1.00 Ubrzeż;

od godz. 2.00 Wieruszyce;

od godz. 3.00 Wola Wieruszycka;

od godz. 4.00 Wolica;

od godz. 5.00 Boczów;

od godz. 6.00 Brzezowa;

od godz. 7.00 Grabie.

Naszych Strażaków gorąco prosimy o czuwanie przy Grobie Pańskim i o asystę podczas procesji rezurekcyjnej.

Wielka SobotaWigilia Paschalna

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny w kościele. Przy okazji święcenia zachęcamy do chwili osobistej adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Dodatkowo poświęcenie pokarmów o godz. 11.00 w Grabiu i o 11.30 w Kępanowie.

o 15.00 – Godzina Miłosierdzia.

o 18.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej, którą zakończy procesja Rezurekcyjna. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Msze święte w normalnym porządku.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne …