Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.01.2023

Niedziela Chrztu Pańskiego

 

– Dzisiaj obchodzimy pamiątkę chrztu Pana Jezusa w Jordanie, który zapoczątkował Jego publiczną działalność. Wspomnijmy dzisiaj swój własny chrzest, poprzez który staliśmy się dziećmi Bożymi i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia w naszej wspólnocie parafialnej Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy przygotowującym dekoracje świąteczne w kościele, Służbie liturgicznej ołtarza, scholi Perełki Niepokalanej, a także chórowi parafialnemu.

– Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

09.01 (poniedziałek) – ks. Sławomir – Łapanów – od figury Matki Bożej do Ośrodka Zdrowia i z powrotem (od godz. 13.00)

10.01 (wtorek) – ks. Proboszcz – Łapanów – od dawnego posterunku Policji

do Państwa Roj (od godz. 13.00)

11.01 (środa) – ks. Proboszcz – Łapanów – Kolonia Nauczycielska – od Państwa Judka (od godz. 14.00)

12.01 (czwartek) – ks. Sławomir – Łapanów – Domy Nauczycielskie: najpierw nowy, później stary (od godz. 15.00)

13.01 (piątek) – ks. Proboszcz – Łapanów – od Państwa Sotoła do Państwa Musiał – koło Ośrodka Zdrowia (od godz. 13.00)

14.01 (sobota) – ks. Proboszcz – Kotówka cz. I – od Państwa Dyrdał do Państwa Młyńskich (od godz. 8.30) oraz ks. Sławomir – Kotówka cz. II – od Państwa Karteczka do Pani Stanisławy Babral (od godz. 8.30)

– Ponieważ w ostatnim czasie nastąpił ogromny wzrost zachorowań między innymi na grypę, postanowiliśmy w przyszłym tygodniu najpierw odprawić Msze święte „kolędowe” dla rodzin, które w tym roku nie mają tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, a pod koniec przyszłego tygodnia rozpoczniemy kolędowanie w Grabiu. Zapraszamy więc do kościoła rodziny z tych rejonów według następującego porządku:

Na poniedziałek (16 stycznia) zapraszamy rodziny z Lubomierza, Kępanowa i Wolicy;

Na wtorek (17 stycznia) zapraszamy rodziny z Ubrzeży, Wieruszyc i Woli Wieruszyckiej;

Na środę (18 stycznia) zapraszamy rodziny z Kobylca;

Msze święte będziemy odprawiać o godz. 18.00. Oczywiście jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w wyznaczonym dniu, może przyjść na Mszę świętą w innym terminie.

– W ubiegłym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Ludwikę Dudzic… Dobry Jezu, a nasz Panie…

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwracamy uwagę, iż od Nowego Roku Gość Niedzielny kosztuje 10 zł.

– Wszystkim życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku…