IV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.01.2024

IV – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego (tradycyjne święto Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte z obrzędem poświęcenia gromnic w nowym kościele o godz. 7.00; 9.30 i 17.00. W tym dniu przypada 28. Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne;

– Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i wszelką pomoc w poznawaniu tradycyjnych tras kolędowych. Dziękujemy również za złożone przy okazji kolędy ofiary dla księdza i ministrantów.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź w nowym kościele rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej.

– W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30, po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest Mały Gość Niedzielny, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…