IV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.01.2021

IV – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego (tradycyjne święto Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte z obrzędem poświęcenia gromnic o godz. 7.00; 9.30 i 17.00. W tym dniu przypada 25. Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne;

w piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. W tym dniu w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się uroczystość przyjęcia święceń biskupich przez ks. Roberta Chrząszcza, kapłana naszej Archidiecezji, dotychczas posługującego na misjach w Brazylii. Szczegóły w gablotce.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W tym miesiącu z powodu pandemii nie będzie jeszcze tradycyjnych odwiedzin chorych w domach z posługą sakramentalną. W sobotę po południu o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych.

– W ubiegłą niedzielę w ramach wsparcia poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji złożono do skarbonki 1306 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– Wczoraj zakończyliśmy specjalne Msze święte w intencji o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i uczestniczyli we wspólnej modlitwie. Bóg zapłać również za ofiary „kolędowe”, którą każdy kapłan przeznacza w części na różne potrzeby naszej diecezji (np. na Caritas, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, na misje itd.). Ministranci i lektorzy dziękują za wszystkie ofiary złożone do oznaczonej skrzynki. Ofiary te zostaną rozdzielone sprawiedliwie według zgromadzonych przez nich punktów w ubiegłym roku.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest Mały Gość Niedzielny z podstawką na smartfona, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…