IV – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.03.2024

IV – Niedziela Wielkiego Postu

– Dzisiejszą niedzielę nazywamy Niedzielą Laetare czyli niedzielą radości. Radujemy się, bo nasze zbawienie jest już blisko !

– Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła, które zostały w tym tygodniu przelane na konto parafialne. Przypominamy, że również cała dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania gazowego.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi o. Bolesław Opaliński, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Msze święte z naukami ogólnymi w niedzielę o godz. 7.30, 9.30 i 12.30. O godz. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci, a o 17.00 z kazaniem dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. W ramach rekolekcji zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą z nauką i udzieleniem sakramentu namaszczenia w przyszły poniedziałek na godz. 15.00. Przed Mszą świętą możliwość spowiedzi. Natomiast w przyszły wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź rano od 8.00 do 11.30 i po południu od 15.00 do 18.00.

– W przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową składka na Gorzkich Żalach będzie zbierana z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– W Niedzielę Palmową po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się przed kościołem konkurs palm wielkanocnych. Samodzielnie wykonane palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: najwyższa i najpiękniejsza. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w kultywowanie tej pięknej tradycji. Organizatorami konkursu są: nasza Parafia, Centrum Kultury w Łapanowie oraz Urząd Gminy Łapanów. 

– Członków Róż Różańcowych zapraszamy na plenerową drogę krzyżową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w przyszły czwartek 21 marca br. Wyjazd o godz. 15.00. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Teresę Bukowiec – Dobry Jezu, a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…