IV – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.03.2023

IV – Niedziela Wielkiego Postu

– Dzisiejszą niedzielę nazywamy Niedzielą Laetare czyli niedzielą radości. Radujemy się, bo nasze zbawienie jest już blisko !

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – liturgiczna Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP;

w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Stosowne deklaracje są do zabrania ze stolika z gazetami;

– Bóg zapłać za hojne ofiary na ogrzewanie kościoła, które zostały przelane na konto parafialne lub złożone na składkę w ubiegłą niedzielę.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Roman Wiktor, sercanin ze Stadnik. Msze święte z naukami ogólnymi w niedzielę o godz. 7.30, 9.30 i 12.30. O godz. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci, a o 17.00 z kazaniem dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. W ramach rekolekcji zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą z nauką i udzieleniem sakramentu namaszczenia w przyszły poniedziałek na godz. 15.00. Przed Mszą świętą możliwość spowiedzi. Natomiast w przyszły wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź rano od 8.00 do 11.30 i po południu od 15.00 do 18.00.

– W przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową składka na Gorzkich Żalach będzie zbierana z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– W Niedzielę Palmową po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się przed kościołem KONKURS PALM WIELKANOCNYCH. Samodzielnie wykonane palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: najwyższa i najpiękniejsza. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w kultywowanie tej pięknej tradycji. Organizatorami konkursu są: nasza Parafia, Centrum Kultury w Łapanowie oraz Urząd Gminy Łapanów. 

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…