IV – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.12.2023

IV – Niedziela Adwentu

Dziś 4. Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie mszy św. o godz. 17.00. Wieczorem zgromadzimy się w rodzinnych domach, aby celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o to, by miała ona religijny i tradycyjny charakter. Rozpocznijmy ją modlitwą, fragmentem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Połammy się opłatkiem wypowiadając słowa życzeń, a po wieczerzy w rodzinnym gronie zaśpiewajmy kolędy. Pasterka o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Ochrony Życia SOS.

Z kalendarza liturgicznego:

Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym.

we wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte również w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na Mszach świętych tradycyjne poświęcenie owsa.

w środęświęto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy świętej o godz. 6.30 poświęcenie wina;

w czwartekświęto Świętych Młodzianków, męczenników;

w przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i zarazem ostatni dzień roku 2023. Po Mszach świętych dopołudniowych uroczyste błogosławieństwo dzieci. Po południu o godz. 16.15 tradycyjne nieszpory z suplikacjami i uroczystym Te Deum. Po nabożeństwie o godz. 17.00 Msza święta dziękczynna za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Po Mszy świętej zapraszamy na cmentarz, gdzie odmówimy różaniec za zmarłych, szczególnie za tych, którzy odeszli od nas w tym roku.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w dekorowaniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Panu Grzegorzowi Szostakowi składamy serdeczne wyrazy wdzięczności za podarowane do kościoła choinki.

– Zgodnie z zapowiedzią tradycyjna wizyta duszpasterska zwana „kolędą” odbędzie w tym roku się w następujących miejscowościach naszej parafii: Kępanów, Kobylec, Lubomierz, Ubrzeż, Wieruszyce, Wola Wieruszycka i Wolica. Dla rodzin z pozostałych miejscowości, które rok temu miały tradycyjną kolędę, odprawimy w drugiej połowie stycznia specjalne Msze święte „kolędowe” z błogosławieństwem na kolejny rok. Prosimy o wyrozumiałość i wszelką pomoc, ponieważ dla nas – kapłanów, jak i dla większości ministrantów będzie to pierwsza kolęda w tej części parafii. Kolędowanie rozpoczniemy od razu po Świętach wg następującego porządku:

27.12 (środa): ks. Łukasz – Lubomierz -rejonod domu P. Setkiewicz do Państwa Bujak;

28.12 (czwartek): ks. Proboszcz – Lubomierz – od Pani Doroty Łosiowskiej do Państwa Wlazło;

29.12 (piątek): ks. Łukasz – Kępanów – od Państwa Trojańskich do Państwa Mrożek;

30.12 (sobota):ks. Proboszcz – Kępanów – od Państwa Trzos do Państwa Kuś;

02.01 (wtorek): ks. Proboszcz – Wola Wieruszycka – od Państwa Zdebskich do Państwa Trojańskich (w Wieruszycach);

03.01 (środa): ks. Łukasz – Wieruszyce – od Państwa Gawełda;

04.01 (czwartek): ks. Proboszcz – Ubrzeż – od Państwa Matras do Państwa Żurek;

Kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 8.30. Bardzo prosimy w miarę możliwości podjechać po księży i ministrantów na plebanię.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj dostępny jest podwójny świąteczno-noworoczny numer Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł. Dla dzieci szkolnych jest już styczniowy numer Małego Gościa, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia…