IV – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.12.2020 IV – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Przygotowujemy się do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego, które pewnie będą jakże inne od poprzednich. Pamiętając o choince czy zakupach, zadbajmy również o groby naszych bliskich zmarłych i zapalmy na grobach znicze, będące znakiem jedności z nimi w tym szczególnym czasie.

– Możliwość spowiedzi adwentowej jeszcze od poniedziałku do środy rano od godz. 6.30 do 7.30 i po południu od 16.00 do 17.00.

– U Pana Kościelnego są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, a w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 7.00. Nie będzie mszy św. o 17.00. Wieczorem zgromadzimy się w rodzinnych domach, aby celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o to, by miała ona religijny i tradycyjny charakter. Rozpocznijmy ją modlitwą, fragmentem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Połammy się opłatkiem wypowiadając słowa życzeń, a po wieczerzy w rodzinnym gronie zaśpiewajmy kolędy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.

W tym roku w związku z pandemią odprawimy dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Ochrony Życia SOS.

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 14.30 dodatkowa Msza święta.

W sobotę Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte tak samo, jak w Boże Narodzenie. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Po Mszy świętej porannej pobłogosławienie owsa, a o godz. 12.30 Msza święta chrzcielna.

W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte tak samo, jak w Boże Narodzenie. W tym roku nie będzie indywidualnego błogosławienia dzieci.

– W związku z pandemią i zapowiedzianą narodową kwarantanną nie będzie również po Świętach tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. W zależności od sytuacji epidemicznej po 17 stycznia podejmiemy decyzję, czy tegoroczna kolęda odbędzie się w późniejszym terminie, czy też zorganizujemy specjalne Msze święte o błog. Boże dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto. Dzięki Waszej ofiarności możliwe jest utrzymanie parafii i opłacenie rachunków.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym są zamieszczone modlitwy na Wieczerzę Wigilijną, a w Małym Gościu stajenka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Zdzisława Kuśnierza, Stanisława Paszkota i Grażynę Zdebską – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia…