III – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.01.2022

III – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Jest to okazja do dziękczynienia za Słowo Boże, które poznajemy w kościele i w osobistej lekturze Pisma Świętego.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

w środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

– Niestety gigantyczne podwyżki cen gazu dosięgły również naszą parafię. Jeżeli chodzi o nasz kościół, w grudniu były dwie podwyżki tych cen, a jak słyszymy, na tym nie koniec. Pomimo oszczędzania na ogrzewaniu kościoła, za grudzień otrzymaliśmy rachunek na kwotę ponad 14 tys. zł. W ubiegłym roku za cały sezon grzewczy zapłaciliśmy niewiele ponad 20 tys. zł. W związku z tym prosimy o ofiary na ogrzewanie kościoła. Jeżeli ktoś ma taką możliwość, to prosimy o przelew na konto parafii z zaznaczeniem „na ogrzewanie kościoła”. Natomiast tradycyjna składka na ogrzewanie, jeżeli ktoś nie ma możliwości przelewu bankowego, będzie za dwa tygodnie w niedzielę 6 lutego br. Nie możemy całkowicie wyłączyć ogrzewania kościoła, żeby nie przemrozić ścian, ale jak nie będziemy mieli środków na rachunki, to nie będzie innego wyjścia,

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Mieczysława Stelmacha i Stefanię Fliśnik – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku, a wszystkim Parafianom i Gościom zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień…