III – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.03.2024

III – Niedziela Wielkiego Postu

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odprawiamy:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i w niedziele o godz. 15.45 w nowym kościele. Muzyczna Droga krzyżowa w piątki o godz. 20.00 w starym kościele.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15.

Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne jako wsparcie działalności charytatywnej Caritas względem najuboższych i potrzebujących pomocy. Można również przez cały okres Wielkiego Postu składać do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła dobrowolną ofiarę dla potrzebujących jako jałmużnę wielkopostną.

– W związku z wysokimi cenami gazu prosimy o ofiary na ogrzewanie kościoła. Jeżeli ktoś ma taką możliwość, to prosimy o przelew na konto parafialne z zaznaczeniem „na ogrzewanie kościoła”. Natomiast tradycyjna składka na ogrzewanie, jeżeli ktoś nie ma możliwości przelewu bankowego, będzie za tydzień w niedzielę 10 marca br.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś dodatkowo magazyn Historia Kościoła na temat między innymi celibatu w Kościele katolickim. Cena dwumiesięcznika 12 zł.

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu i na czas Wielkiego Postu…