III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.04.2023

III Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Patrona naszego kościoła Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis. Sumę odpustową w intencji Parafian o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi o. Eligiusz Dymowski OFM, proboszcz parafii p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie – Bronowicach. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną Ołtarza, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci sypiące kwiaty, osoby do niesienia figurki Matki Bożej Fatimskiej i insygni. Z racji odpustu nie będzie dziś Mszy świętej o godz. 12.30. Natomiast po południu o godz. 17.00 odsłonięcie tablicy poświęconej ks. ppłk. Janowi Leonowi Ziółkowskiemu przy moście w Wieruszycach, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ks. Ziółkowskiego i pozostałych męczenników katyńskich. Po Mszy świętej występ słowno – muzyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej z Tarnawy.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;

we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty, patrona Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego i naszego ks. Proboszcza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach;

w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła;

– Msza święta w intencji maturzystów w piątek o godz. 8.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego dla nich na czas egzaminów.

– Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej w salce nad zakrystią.

– Fundacja „Róże Maryi” zwraca się z prośbą do osób, które mają w domu nieużywane różańce, aby je ofiarowały i pomodliły się za osobę, która otrzyma ten różaniec w Etiopii. Dobre i niezniszczone różańce można składać do koszyczka na stoliku z gazetami do przyszłej niedzieli włącznie. Do różańca można dołączyć imię ofiarodawcy, za którą pomodli się ta osoba, która go otrzyma.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Bronisława Gądka i Mariannę Łabuda – Dobry Jezu a nasz Panie …