III – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.12.2023

III – Niedziela Adwentu

– Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Gaudete czyli Niedzielą Radości. Radujmy się, bo Pan jest blisko ! Przygotowujemy się do przeżywania Świąt Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa. Pamiętając o choince czy zakupach, zadbajmy również o groby naszych bliskich zmarłych i zapalmy na nich znicze lub adwentowe świece. Niech będą znakiem jedności z bliskimi zmarłymi w tym szczególnym czasie.

– W czwartek w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Spowiadać będziemy od godz. 8.00 do 11.00 (z przerwą od 9.15 do 10.00) oraz po południu od godz. 15.00 do 18.00 (z przerwą od 16.00 do 16.45). Możliwość spowiedzi adwentowej w pozostałe dni tygodnia rano od godz. 6.30 do 7.15 w starym kościele i po południu od 16.30 do 17.00 w nowym.

– U Pana Kościelnego są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, a w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– W ubiegłą niedzielę złożono do skarbonki 1270 zł na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Za tydzień 4. Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie mszy św. o godz. 17.00. Wieczorem zgromadzimy się w rodzinnych domach, aby celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o to, by miała ona religijny i tradycyjny charakter. Rozpocznijmy ją modlitwą, fragmentem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Połammy się opłatkiem wypowiadając słowa życzeń, a po wieczerzy w rodzinnym gronie zaśpiewajmy kolędy.

Pasterka o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Ochrony Życia SOS.

W przyszły poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym.

W przyszły wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte również w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na Mszach świętych tradycyjne poświęcenie owsa.

– Zgodnie z zapowiedzią tradycyjna wizyta duszpasterska zwana „kolędą” odbędzie w tym roku się w następujących miejscowościach naszej parafii: Kępanów, Kobylec, Lubomierz, Ubrzeż, Wieruszyce, Wola Wieruszycka i Wolica. Dla rodzin z pozostałych miejscowości, które rok temu miały tradycyjną kolędę, odprawimy w styczniu specjalne Msze święte „kolędowe” z błogosławieństwem na kolejny rok. Prosimy o wyrozumiałość i wszelką pomoc, ponieważ dla nas – kapłanów, jak i dla większości ministrantów będzie to pierwsza kolęda w tej części parafii. Kolędowanie rozpoczniemy od razu po Świętach wg następującego porządku:

27.12 (środa): Lubomierz – rejonod domu P. Setkiewicz do Państwa Bujak;

28.12(czwartek): Lubomierz – od Pani Doroty Łosiowskiej do Państwa Wlazło;

29.12 (piątek): Kępanów – od Państwa Trojańskich do Państwa Mrożek;

30.12 (sobota): Kępanów – od Państwa Trzos do Państwa Kuś;

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek z modlitwami na Wieczerzę Wigilijną.

– Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia…