II Niedziela Wielkiego Postu ( 17 III 2019 )

Po południu w nowym kościele o godz. 15.30 Droga Krzyżowa. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza Święta. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust (czyli darowanie kary za grzechy już odpuszczone). Serdecznie zapraszamy.

 

We wtorek uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Marii Panny.

W środę Msza święta i Nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 17.00.

W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa dla rodziców, młodzieży  i dzieci. Po Drodze Krzyżowej Msza Święta. O godz. 20.00 muzyczna Droga Krzyżowa w starym kościele.

Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć Baranki Wielkanocne, wspierając w ten sposób dzieła Caritas naszej Archidiecezji.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek został poważnie uszkodzony dach na nowym kościele. Od szczytu w dół dachu na powierzchni ok. 200 m2 została uszkodzona blacha. Doraźnie dach został zabezpieczony, jednak po ocenie dwóch firm wykonawczych uszkodzona część blachy nadaje się do wymiany. Zdarzenie zostało zgłoszone do ubezpieczyciela, czekamy na ekspertyzę i ocenę. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Wichury poczyniły również zniszczenia na cmentarzu. Częściowo na dachu kaplicy, ale głównie na grobach naszych bliskich. W miarę możliwości bardzo prosimy o pomoc w uporządkowaniu cmentarza, położenie wiązanek na właściwych grobach i ewentualne usunięcie zniszczonych zniczy.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

 

ks.Proboszcz