II – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.12.2023 II – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeżeli ktoś ma życzenie wspomóc materialnie Kościół na Wschodzie, to może złożyć jeszcze dziś dobrowolną ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

– U Pana Kościelnego są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część składową wynagrodzenia za posługę w naszym kościele. W zakrystii i kancelarii są też dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– Odwiedziny starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę (16.12) od godz. 8.30. Jeżeli ktoś chciałby zapisać dodatkową osobę spoza stałej listy chorych, prosimy o zgłoszenie jej w zakrystii do piątku. Natomiast adwentową spowiedź w naszej parafii planujemy na przyszły czwartek 21 grudnia br.

– Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapanowie informuje, że w przyszłą niedzielę przy kościele odbędzie się kiermasz, na którym będzie można nabyć stroiki świąteczne. W dni powszednie istnieje możliwość zakupu stroików w budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej. Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz podopiecznych Warsztatu.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W czwartek odbył się pogrzeb taty ks. Proboszcza. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej, Bóg zapłać za każdą przyjętą Komunię świętą w intencji śp. Kazimierza i za zamówione Msze święte, także za każde dobre słowo i gesty życzliwości. W duchu wdzięczności w intencji uczestników pogrzebu zostanie odprawiona Msza święta w piątek o godz. 17.00.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…