I – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.12.2023 I – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj rozpoczynamy Adwent czyli radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. W tym roku roraty pod hasłem „Franciszkowy Plac Budowy”. Wraz ze św. Franciszkiem, który 800 lat temu jako pierwszy zbudował stajenkę betlejemską, będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu będą w nowym kościele o godz. 7.00, 9.30, 12.00 (o nawrócenie grzeszników) i 17.00 (roraty);

w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeżeli ktoś ma życzenie wspomóc materialnie Kościół na Wschodzie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła do przyszłej niedzieli włącznie.

– Od dzisiaj u Pana Kościelnego są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część składową wynagrodzenia za posługę w naszym kościele. W zakrystii i kancelarii są dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele.

– Grupa Apostolska zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę po Mszy świętej wieczornej w nowym kościele.

– Centrum Kultury Gminy Łapanów zaprasza na rynek 9 i 10 grudnia. W sobotę od 12:00, a w niedziele od 10:00 czekają stoiska pięknie udekorowane, pełne świątecznego ducha i atmosfery. O 16:00 w sobotę dekorowanie choinki i zapalenie światełek. Szczególnie zapraszamy w niedzielę od 16:00 na wspólne śpiewanie kolęd, rozkoszowanie się pysznymi potrawami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Przyjazna Wolica, które dopełni atmosferę wzajemnej życzliwości, jedności i łapanowskiej gościnności. O 17:00 na rynek zawita prawdziwy Święty Mikołaj.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Redakcja Gościa Niedzielnego przygotowała nowy bogato ilustrowany dwumiesięcznik „Historia Kościoła”. W pierwszym numerze między innymi dowody na istnienie Jezusa Chrystusa. Cena egzemplarza 12 zł.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Anielę Oleksy – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…