KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dr Kościoła

Wtorek – wspomnienie . św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
• Od wtorku zapraszam codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach – dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Odmawiając różaniec możemy otrzymać odpust, czyli darowanie kary za grzechy już odpuszczone.
Przyszła Niedziela –o godzinie 17.00 będzie procesji różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła i będziemy odmawiać część różańca. Ołtarze będą symbolizować krzyże zrobione przez Róże Żywego Różańca. Jest to patronalne święto Róż Żywego Różańca które przypada 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej, my w wigilię tego święta będziemy uczestniczyć w uroczystości. Zapraszam Róże Żywego Różańca , dzieci, młodzież, dorosłych do tej wielkiej modlitwy. Odmawiając Różaniec możemy otrzymać odpust, czyli darowanie kary za grzechy już odpuszczone. Po skończonej procesji o 18-tej Msza św.

Środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Msze św. o godz. 18.00. Będzie poświęcenie różańca.

Piątek- wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, jest to też I Piątek miesiąca Spowiedź rano do 6.30 i po południu od 17.00. Zapraszamy wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Msze św. z konferencja.
W piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszamy wszystkich chętnych pragnących zostać ministrantem- na spotkanie.

W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalna. O godz. 17.00 zapraszamy Róż Żywego Różańcowa na spotkanie. W sobotę podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie obrazu św. Siostry Faustyny – Apostołki Miłosierdzia. Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy tego obrazu. Bóg zapłać.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INNE
Bardzo dziękuję za wykonanie podestu pod monstrancję, który będzie potrzebny w czasie procesji różańcowej. Dziękuję za ofiarę na renowację korpusu Jezusa z krzyża stojąc w rynku. Bóg zapłać.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.