KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja, apostoła. Jest to patron naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa wraz z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Mszy świętej o godz. 12.30 z racji odpustu nie będzie. Kazania dzisiaj głosi i sumę odpustową odprawi Ks. Henryk Rojek, Rektor Kościoła Zmartwychwstańców w Krakowie.
Dzisiaj można zyskać odpust, pod zwykłymi warunkami (będąc w stanie Łaski Uświęcającej trzeba się pomodlić w intencji i w intencjach Ojca św.)

W tym tygodniu:
W poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej
W Wtorek – wspomnienie św. Moniki.
We środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i dr kościoła.
W Czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Modlimy się w tym dniu za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.
Uroczyste dziękczynienie za tegoroczne plony będzie w niedzielę 8 września. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych.

PRASA KATOLICKA

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INNE
Pogrzeb śp. Stanisław Zdebskiego lat 54 z Wieruszyc w wtorek o godz. 14.00. Polecamy go miłosierdziu Bożemu, wieczny odpoczynek….
Wszystkim życzymy miłej niedzieli, dobrego świętowania.