XXXIV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.11.2020 XXXIV – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z Aktem poświęcenia.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;

w przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. W tym roku roraty będziemy przeżywali pod hasłem „Cud nad cudami”. Te wyjątkowe spotkania adwentowe przybliżą nam tajemnicę Mszy świętej i tych świętych, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą dnia i największą świętością.

– Można jeszcze zamawiać wypominki na nowy rok. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od przyszłej niedzieli.

– Dobiega końca remont po powodzi i modernizacja centralnego ogrzewania w naszym kościele. Mamy nadzieję, że od tej pory w zimie nikt w kościele nie zmarznie. Zakończył się również pierwszy zaplanowany na ten rok etap remontu wikarówki. Wyremontowano mieszkanie dla ks. Roberta i jedną salkę katechetyczną. Na jednym poziomie wikarówki założono nowe instalacje elektryczne, hydrauliczne i centralnego ogrzewania. Wyrażamy ogromną wdzięczność licznym Parafianom, którzy chętnie i nieodpłatnie podjęli się tych prac remontowych. Zapłaciliśmy tylko za materiały i to nie za wszystkie, bo niektóre rzeczy zostały nam ofiarowane. Bóg zapłać jeszcze raz za hojność i dobre serce.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Emilię Bzdyl, Kazimierę Malinowską, Kazimierza Kutaja i Andrzeja Flisaka – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A przede wszystkim zdrowia i spokoju…