XXXIV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.11.2022

XXXIV – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z aktem poświęcenia. Przypominamy, że Msze wieczorne w soboty i niedziele odprawiamy ponownie w nowym kościele.

– Stowarzyszenie ARS – Akademia Rozwój Szansa oraz CKZiU w Łapanowie zapraszają dziś na I Sympozjum pt. „Wiara, Nadzieja i Rodzina” na temat warunków wszechstronnego rozwoju naszej młodzieży oraz na Koncert Uwielbienia. Sympozjum odbędzie się w CKZiU w głównym budynku B sala nr 9 o godz. 16.00, natomiast koncert na hali sportowej przy CKZiU o godz. 18.00 (wejście od strony kościoła). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP;

we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;

w przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. W tym roku roraty pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Wraz ze św. Joachimem, ojcem Maryi i dziadkiem Jezusa będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Zbawiciela.

– W ubiegłą niedzielę w ramach 6. Światowego Dnia Ubogich do skarbonki złożono 630 zł. na działalność grup charytatywnych w diecezji.

– Z Bożą pomocą pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się zakończyć prace na dzwonnicy związane z naprawą zawieszenia i automatyki dzwonów. Naprawa została wykonana profesjonalnie i jest na to 2 lata gwarancji. Całkowity koszt naprawy wynosi ok. 60 tys. zł. Panu Krzysztofowi Kursa składamy serdeczne Bóg zapłać za nieodpłatne wypożyczenie i montaż rusztowania.

– Można jeszcze zamawiać wypominki na nowy rok. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od przyszłej niedzieli.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…