XXXII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8.11.2020

XXXII – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj przeżywamy w Kościele katolickim dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

– Z Bożą pomocą udało się nam – kapłanom pokonać koronawirusa i z radością mogliśmy powrócić do parafialnych obowiązków. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i różnego rodzaju świadczoną pomoc. Świadomi ciągle realnego zagrożenia zakażeniem apelujemy o ścisłe przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych. W związku z zaostrzeniem tychże przepisów sanitarnych informujemy, że w naszym kościele może przebywać na Mszy świętej maksymalnie 70 osób. Przypominamy, że Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii dla wszystkich wiernych. Zachęcamy do nawiedzania świątyni poza godzinami Mszy świętych i korzystania różnych form pogłębiania wiary i świętowania Dnia Pańskiego np. można korzystać z transmisji internetowej z naszego kościoła. Nie ustawajmy też w modlitwie indywidualnej i rodzinnej o ustanie pandemii, w intencji zakażonych, a także za pracowników Służby Zdrowia. Przypominamy, ze kościół jest codziennie dezynfekowany, na stoliku z gazetami jest zawsze dostępny płyn do dezynfekcji rąk, a także przy konfesjonałach są zestawy do dezynfekcji po każdej spowiedzi.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości. W intencji naszej Ojczyzny modlić się będziemy na nabożeństwie ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 i na Mszy świętej wieczornej.

w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

w piątek – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

– Przez cały listopad można zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki na kolejny rok. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać imiona i nazwiska zmarłych. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od I niedzieli Adwentu czyli od 29 listopada.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Józefa Woźniaka i Bronisława Górala – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A przede wszystkim zdrowia i spokoju…