XXXI – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.10.2021

XXXI – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Z wdzięcznością myślimy o tych, którzy przyczynili się do wybudowania naszych kościołów i o tych, którzy przez te wszystkie lata i obecnie przez modlitwę i ofiarę materialną troszczą się o te święte miejsca. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Ciebie Boga wysławiamy (Te Deum).

Z kalendarza liturgicznego:

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.30; 9.30 i 11.00. O godz. 13.30 tradycyjna procesja po cmentarzu z wypominkami i modlitwami za zmarłych, a o godz. 14.00 Msza święta za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Wieczorem o godz. 19.00 również na cmentarzu różaniec prowadzony przez Grupę Biblijną.

we wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte o godz. 6.30; 7.00 i 17.00. Od wtorku przez cały tydzień, z wyjątkiem pierwszego piątku, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą różaniec z wypominkami.

 w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

– Przez pierwszych osiem dni listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św. i nawiedzenie cmentarza. W ciągu dnia można zyskać odpust za jedną osobę zmarłą.

–  Do końca listopada można zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki na kolejny rok. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od I niedzieli Adwentu czyli od 28 listopada.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

– W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30, po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Marię Knapik i Mariana Cuper – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…