XXX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.10.2022

XXX – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach i ofiarach o misjonarzach i o mieszkańcach krajów misyjnych.

Z kalendarza liturgicznego:

w piątek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Kanonik Tadeusz Jarzębak. Msza święta w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta;

w przyszłą niedzielę – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego;

– W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego młodzież zbierała do puszek ofiary na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla uczniów i studentów z terenów wiejskich i z rodzin niezamożnych. Zebraną ofiarę w kwocie 5.024 zł i 10 dolarów przekazano w całości na konto fundacji.

– Informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych (1 XI) odprawimy Mszę świętą na cmentarzu o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej tradycyjna procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych, a o godz. 19.00 różaniec z wypominkami również na cmentarzu. W kościele Msze święte o godz. 7.30; 9.30 i 11.00.

–  Do końca listopada można zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki na kolejny rok. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać imiona i nazwiska zmarłych. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od I niedzieli Adwentu czyli od 27 listopada.

– W najbliższy wtorek organizowany jest wyjazd do kina na film o ks. Janie Kaczkowskim pt. „Johnny”. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 17.00. Koszt 32 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Sławomira.

– Uczniowie z klas ósmych, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji kandydata do bierzmowania, mają to uczynić do końca października. Po tym terminie lista kandydatów na ten rok szkolny będzie zamknięta.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Czesławę Smaga – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia