XXVIII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.10.2020                                              XXVIII – Niedziela Zwykła

– Przeżywamy dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z tej okazji młodzież zbiera ofiary do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która to przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych. Natomiast planowany na dziś Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici został odwołany z powodu sytuacji epidemicznej w Polsce.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

– We wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Lubomierza.

– Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii. Przypominamy, że ofiary na utrzymanie cmentarza i sprzątanie kościoła można składać na tacę w podpisanej kopercie, przelewać na konto parafialne lub –jak to było praktykowane wcześniej- wpłacać u swojego sołtysa.

– Odpowiadając na prośby Parafian od dzisiaj przyjmujemy intencje mszalne również na drugą połowę przyszłego roku. Przypominamy, że intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Można już także zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać zmarłych na kartkach z wyraźnym zaznaczeniem, o jakie wypominki chodzi.

– Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do udziału w nowennie o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Szczegóły w broszurach, które można zabrać ze stolika z gazetami.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest film DVD Ziemia Maryi w niezmienionej cenie tygodnika 6 zł.

– W związku z pandemią koronawirusa osoby, które mają życzenie przyjmować Komunię świętą „na rękę” proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności do kapłana, który celebruje daną Eucharystię. Wciąż przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim pełnego radości i spokoju tygodnia w domu i w pracy…