XXVIII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.10.2023

XXVIII – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Przy tej okazji młodzież tradycyjnie zbiera ofiary do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 45. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 11.00 w intencji Dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów CKZiU, których Patronem jest św. Jan Paweł II;

we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty. To patron naszego ks. Wikariusza. Msza święta w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta;

w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa. Jest to również patron naszej Szkoły Podstawowej. Msza święta w intencji Dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły będzie odprawiona o godz. 8.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;

w przyszłą niedzielę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Województwa Małopolskiego;

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w ubiegły piątek w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Łapanowa dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Dziękujemy również naszemu parafialnemu chórowi pod dyrekcją p. Piotra za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. A wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w chórze zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 18.00 w salce w kościele.

– W ubiegłą niedzielę nasi wolontariusze Caritas kwestowali przy kościele na rzecz poszkodowanych kobiet z Grabia. Uzbieraną kwotę w wysokości 12400 zł i 1000 forintów przekazano w całości do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapanowie z przeznaczeniem na konkretną pomoc poszkodowanym.

– Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Porządkując groby naszych bliskich zmarłych pamiętajmy o segregowaniu śmieci i poprzycinaniu krzewów. Przypominamy, że regulamin cmentarza zatwierdzony przez Radę Parafialną zamieszczony jest na stronie internetowej parafii.

– Można już zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać zmarłych na kartkach z wyraźnym zaznaczeniem, o jakie wypominki chodzi.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stanisława Polańskiego – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…