XXVIII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.10.2021

XXVIII – Niedziela Zwykła

– Przeżywamy dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z tej okazji młodzież zbiera ofiary do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która to przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych.

Z kalendarza liturgicznego:

we środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

– W środę zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Woli Wieruszyckiej.

– Można już zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać zmarłych na kartkach z wyraźnym zaznaczeniem, o jakie wypominki chodzi.

– W przyszłą niedzielę świętować będziemy rocznicę rozpoczęcia Pontyfikatu św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 17.00 w naszym kościele, następnie Koncert Uwielbienia na Rynku od godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Szczegółowy program na plakatach.

– Pan Organista zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w parafialnym chórze na spotkania w piątki o godz. 18.00 w salce w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Jeżeli ktoś jest zainteresowany nieodpłatnym zebraniem z działki parafialnej wierzby ekologicznej, prosimy o kontakt.

– W związku z kolejną falą pandemii koronawirusa przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim pełnego radości i spokoju tygodnia w domu i w pracy…