XXVII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.10.2020 XXVII – Niedziela Zwykła

– Rozpoczęliśmy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy dziś na procesję różańcową wokół kościoła o godz. 16.00, natomiast nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Księdzu Robertowi i jego grupie Bóg zapłać za przygotowanie pięknej dekoracji różańcowej w kościele.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

w środę – wspomnienie NMP Różańcowej;

w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;

– Dzieci z klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy wraz z Rodzicami w najbliższą środę na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której zostaną poświęcone i rozdane  różańce.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z tej okazji młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która to przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych. Natomiast Gmina Gdów oraz parafie Gdów i Niegowić zapraszają w tym dniu na Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici trasą, którą pokonał ks. Karol Wojtyła idąc na swą pierwszą parafię. Szczegóły na plakatach.

– Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii. Przypominamy, że ofiary na utrzymanie cmentarza i sprzątanie kościoła można składać na tacę w podpisanej kopercie, przelewać na konto parafialne lub –jak to było praktykowane wcześniej- wpłacać u swojego sołtysa.

– Nowym członkom Róż Różańcowych, którzy wczoraj otrzymali specjalne błogosławieństwo gratulujemy i życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej oraz wytrwałości w podjętych zobowiązaniach.

– Od października zmieniają się godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna we wtorki, piątki i soboty od godz. 8.00 do 8.30 (z wyjątkiem pierwszych piątków i sobót miesiąca), w środy i czwartki od godz. 18.00 do 19.00. Sprawy ślubne (protokół przedślubny) należy załatwiać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z ks. Proboszczem lub z ks. Wikariuszem

– Dziewczęta lubiące śpiewać zapraszamy do scholi Perełki Niepokalanej. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00 w kościele. Natomiast chłopców, którzy chcą zostać ministrantami prosimy o zgłoszenie się do ks. Roberta.

– Zapraszamy na spotkania w piątek: Służbę Liturgiczną Ołtarza o godz. 18.00, Grupę Apostolską o godz. 19.00.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W związku z pandemią koronawirusa osoby, które mają życzenie przyjmować Komunię świętą „na rękę” proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności do kapłana, który celebruje daną Eucharystię. Wciąż przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim pełnego radości i spokoju tygodnia w domu i w pracy… i naturalnie dużo zdrowia…