XXVII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.10.2023

XXVII – Niedziela Zwykła

Dzisiaj nasi wolontariusze Caritas kwestują przy kościele na rzecz poszkodowanych kobiet z Grabia. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnieniebł. Wincentego Kadłubka, biskupa;

w piątek – wspomnieniebł. HonorataKoźmińskiego, prezbitera;

– Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w tygodniu po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30.

– W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Łapanowa.

– Można już zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać zmarłych na kartkach z wyraźnym zaznaczeniem, o jakie wypominki chodzi.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Przy tej okazji młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych.

– Grupa Apostolska zaprasza dzieci i młodzież od 3 klasy szkoły podstawowej na spotkanie w sobotę (14 października) po Mszy św. wieczornej w salce na wikarówce

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim pełnego radości i spokoju tygodnia w domu i w pracy…