XXVI – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.09.2020 XXVI – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

we wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie z sołtysami miejscowości należących do naszej parafii. Bóg zapłać za obecność wszystkich sołtysów, gotowość do współpracy i konstruktywną rozmowę. Na przełomie października i listopada rozpoczną się przygotowania do wyboru Rady Parafialnej.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty kościołów.

– Od czwartku (1 października) Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00. Zapraszamy również na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy w tygodniu po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Dzieci po różańcu otrzymywać będą pamiątkowe naklejki do książeczki o sanktuariach maryjnych. W przyszłą niedzielę procesja różańcowa wokół kościoła o godz. 16.00.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.45. W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30, po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00.

– W naszej parafii powstały 3 nowe Róże Różańcowe: męska, żeńska i młodzieżowa. Uroczyste błogosławieństwo nowych członków w sobotę na Mszy świętej o godz. 17.00.

– Od października zmieniają się godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna we wtorki, piątki i soboty od godz. 8.00 do 8.30 (z wyjątkiem pierwszych piątków i sobót miesiąca), w środy i czwartki od godz. 18.00 do 19.00. Sprawy ślubne (protokół przedślubny) należy załatwiać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z ks. Proboszczem lub z ks. Wikariuszem

– Dziewczęta lubiące śpiewać zapraszamy do scholi Perełki Niepokalanej. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00 w kościele. Natomiast chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek bezpośrednio po Mszy świętej i różańcu w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych polecamy październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Natomiast Wydawnictwo św. Stanisława z Krakowa przygotowało dla najmłodszych nowy miesięcznik pt.: Staś, a w nim ciekawe kolorowanki, opowiadania, konkurs papieski i gra planszowa. Cena 8 zł.

– W związku z pandemią koronawirusa osoby, które mają życzenie przyjmować Komunię świętą „na rękę” proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności do kapłana, który celebruje daną Eucharystię.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Janinę Kwarciak, Bolesława Wróbla i Kazimierę Masier – Dobry Jezu a nasz Panie …