XXVI – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.10.2023

XXVI – Niedziela Zwykła

– Rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy dziś na procesję różańcową wokół nowego kościoła o godz. 16.00, natomiast nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w tygodniu po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Przypominamy, że Msze wieczorne odprawiamy od dziś o godz. 17.00. Członkom Grupy Biblijnej Bóg zapłać za przygotowanie pięknej dekoracji różańcowej w nowym kościele.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie Świętych AniołówStróżów;

w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

w czwartek – wspomnienieśw. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej;

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 w starym kościele i po południu od godz. 16.00 w nowym. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rano po Mszy św. o godz. 7.00. Wieczorem po nabożeństwie różańcowym spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej.

– W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30, po południu różaniec w ramach nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Przypominamy, że od początku października kancelaria parafialna w środy i czwartki będzie czynna od godz. 18.00 do 19.00.

– 14 sierpnia br. w miejscowości Grabie w budynku mieszkalnym doszło do zawalenia się dachu. Dom uległ całkowitemu zniszczeniu i nie nadaje do remontu. Poszkodowane osoby: 72-letnia kobieta i jej 40-letnia niepełnosprawna córka mieszkają w lokalu zastępczym. GOPS w Łapanowie zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowe dla kobiet, które utraciły swój dobytek. W związku z tym w przyszłą niedzielę 8 października br. nasi wolontariusze Caritas będą kwestować przy kościele na rzecz poszkodowanych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś dodatkowo Gość Extra poświęcony objawieniom maryjnym w cenie 14 zł.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Edwarda Śliwę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…