XXVI – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.09.2022

XXVI – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

w czwartek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

– Jutro przypada 5 rocznica śmierci byłego Proboszcza naszej parafii ks. Marcina Kuligi. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– Od soboty (1 października) Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00. Zapraszamy również na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy w tygodniu po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Dzieci po różańcu będą otrzymywać specjalne naklejki do kalendarza różańcowego. W najbliższą sobotę różaniec w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 16.00, w przyszłą niedzielę tradycyjna procesja różańcowa wokół starego kościoła również o godz. 16.00.

– W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30, po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Od października zmieniają się godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna we wtorki, piątki i soboty od godz. 8.00 do 8.30 (z wyjątkiem pierwszych piątków i sobót miesiąca), w środy i czwartki od godz. 18.00 do 19.00.

– Dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy wraz z Rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00, podczas której zostaną poświęcone i rozdane różańce. Informujemy, iż Uroczystość I Komunii Świętej zaplanowana jest na 7 maja 2023 r. o godz. 9.30.

– Za dwa tygodnie, w niedzielę 9 października br. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych polecamy październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Andrzeja Palacza– Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…